Europejski Kongres Gospodarczy 2021 - daty, nowości, wydarzenia towarzyszące

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2020 11:31

Jedna z najważniejszych debat kierunkach rozwoju europejskiej gospodarki przyjmuje nową formułę, wzbogaconą o rozłożone w czasie aktywności w przestrzeni online - ekskluzywne wywiady, webinary, debaty, badania opinii i raporty. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach odbędzie się w maju lub wrześniu 2021 r. Wprowadzeniem do głównej debaty o gospodarce będzie konferencja EEC Trends Online zaplanowana w dniach 17-18 lutego 2021 r.

Europejski Kongres Gospodarczy 2021 - daty, nowości, wydarzenia towarzyszące
Znamy już założenia programowe i wstępne terminy EEC 2021; FOT. PTWP

Pandemiczny rok 2020 przyniósł nowe doświadczenia i wpłynął na sposób funkcjonowania firm, instytucji oraz wydarzeń, w tym na Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC). W odpowiedzi na lockdown i inne ograniczenia, jego organizator, Grupa PTWP, wdrożył działania, które pozwoliły na rozwój idei największego spotkania biznesowego Europy Centralnej. Staną się one elementem rozpisanej na dłuższy okres strategii i pozwolą na zrealizowanie nowych inicjatyw pod marką EEC.

Pierwszym z takich wydarzeń będzie EEC Trends Online (17-18 lutego 2021 r.), podczas gdy XIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach planowany jest w dniach 24-26 maja lub 20-24 września 2021 r. Ciągłość kongresowego projektu pod szyldem EEC w nadchodzącym roku zapewnią rozłożone w czasie aktywności w przestrzeni online - od rozmów i ekskluzywnych wywiadów, przez webinary i debaty, po badania opinii i raporty.

- Wypracowaliśmy nowy koncept na prowadzenie działań w ramach EEC, które znacznie wybiegają poza dotychczasowe realizacje. Na początku roku 2021 sytuacja epidemiczna z pewnością jeszcze nie będzie stabilna. Dlatego rozpoczynamy od konferencji w konwencji zdalnej. EEC Trends Online pozwoli merytorycznie przygotować się do kolejnych spotkań w dalszych miesiącach - mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Wstępne obszary tematyczne debat EEC Trends
• EEC GREEN - zrównoważony rozwój, ochrona klimatu, cele Zielonego Ładu - w strategiach firm, w sferze technologii, w ofertach biznesowych, innowacyjne rozwiązania dla zielonej gospodarki

• EEC DIGITAL - rola przełomowych technologii w przemyśle i gospodarce, robotyzacja i automatyzacja produkcji, przyspieszony proces cyfryzacji gospodarki, cyberzagrożenia - profilaktyka, edukacja, regulacje

• EEC INVEST - inwestycje „z wyższej półki” i ich otoczenie: technologie, rynek pracy, zaawansowana infrastruktura jako wyznacznik jakości życia, inwestycje w ramach transformacji sektora energii, finansowanie inwestycji w ramach nowych unijnych narzędzi

• EEC INNOVATION - gospodarka oparta na wiedzy jako element konkurencyjności, finansowanie innowacji, kreatywność, elastyczność, odporność - biznesowe wyzwania czasu pandemii i odbudowy gospodarki, współpraca start-upów i dużych firm przemysłowych

• EEC FUTURE - gospodarka, finanse, rynek pracy w realiach kryzysu związanego z pandemią, prognozy, Europa wobec wyzwań wspólnego wychodzenia z impasu i budowania nowej rzeczywistości, globalny rynek 
i wymiana handlowa: dylematy niezależności i szerokiej kooperacji).

EEC Trends Online obędzie się w dniach 17-18 lutego 2021 r., jego częścią będzie wręczenie nagród „WNP Awards".

- 13. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach chcemy zorganizować w dniach 24-26 maja 2021 r. O ile administracyjne warunki pozwolą, w formule hybrydowej - stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz z możliwością udziału zdalnego. Oczywiście z zachowaniem obowiązujących wówczas standardów bezpieczeństwa epidemicznego - mówi Wojciech Kuśpik.

- Uwzględniając dotychczasowe doświadczenia, niepewność co do sytuacji epidemicznej w dłuższej perspektywie czasu oraz w trosce o komfort partnerów, zabezpieczamy także alternatywną datę Kongresu w dniach 20-24 września 2021 r. - dodaje.

Europejski Kongres Gospodarczy łączy środowiska zainteresowane rozwojem gospodarczym i technologicznym, od pięciu lat towarzyszy mu konkurs Start-up Challenge. EEC w 2020 r. zgromadził 3,5 tys. gości stacjonarnych i 6,7 tys. uczestników online oraz odnotował ponad 100 tys. unikalnych użytkowników śledzących przebieg debat w Internecie. Retransmisje wszystkich sesji dostępne są na stronie www wydarzenia.

***

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.
W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.

Więcej informacji:
Europejski Kongres Gospodarczy - www.eecpoland.eu
Więcej informacji o organizatorze - Grupa PTWP - www.ptwp.pl

Facebook: facebook.com/EECKatowice
LinkedIn: www.linkedin.com/showcase/europejski-kongres-gospodarczy/
Twitter: twitter.com/EECKatowice #EKG2021 #EEC2021

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum