Europejski Kongres Gospodarczy 2017: pozytywny odbiór i rekordowa frekwencja

Autor: wnp.pl/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2017 09:40

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przyniosła kolejny rekord frekwencyjny oraz wysokie zadowolenie uczestników. Podczas Kongresu odbyło się także 5 sesji poświęconych różnym aspektom funkcjonowania sektora medycznego.

Europejski Kongres Gospodarczy 2017: pozytywny odbiór i rekordowa frekwencja
Sesja Polski szpital 2017, cz II w trakcie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC 2107, Katowice, 10-12 maja)

Relacje z tych sesji: http://www.rynekzdrowia.pl/Konferencje/

Podsumowanie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC) było tematem poniedziałkowej (5 czerwca) konferencji prasowej w Katowicach.

Ta największa konferencja biznesowa w Europie Centralnej przyciągnęła w dniach 10-12 maja do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka 9 tys. osób. W tym czasie odbyły się 132 sesje dyskusyjne z udziałem ponad 800 prelegentów.

Równolegle w Spodku w dniach 11-12 maja odbywała się druga edycja wydarzenia towarzyszącego - European Start-up Days (ESD), które zgromadziło 2,5 tys. przedstawicieli młodego biznesu.

Skala sukcesu
Organizatorem EEC jest Grupa PTWP. Jej prezes, Wojciech Kuśpik, podkreślał, że z każdym rokiem Kongres zyskuje większą rangę w skali krajowej, ale także europejskiej i globalnej.

- Pozytywny odbiór i po raz kolejny rekordowa frekwencja utwierdzają nas w przekonaniu, że rozwijamy się w dobrym kierunku - skomentował Kuśpik.

Prezes PTWP zwrócił uwagę na duże efekty promocyjne. Ekwiwalent reklamowy, czyli kwota, jaką należałoby przeznaczyć na reklamy o tej samej powierzchni i czasie antenowym, oszacowana na 3 czerwca przekroczyła już 30 mln zł w przypadku EEC i 5 mln zł dla ESP.

Rekordowa była liczba użytkowników oglądających transmisje z debat EEC i ESD w streamingu live na stronach EEC, wnp.pl i ING - w ciągu trzech dni było ich niemal 375 tys.

Ponadto słuchacze, paneliści i partnerzy, jak co roku, wzięli udział w badaniach satysfakcji, przeprowadzonych przez instytut BCMM - badania marketingowe. Ponad 93 proc. ankietowanych słuchaczy oraz blisko 92 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji Kongresu.

- Za rok czeka nas 10. edycja. Już teraz możemy zapowiedzieć, że nie zabraknie nowości oraz innowacji w formule Kongresu, a integracja pomiędzy uczestnikami EEC i ESD będzie jeszcze większa. Ponadto Kongres odbędzie się już w działającej metropolii oraz będzie ważnym testem przed szczytem klimatycznym ONZ - podkreślił prezes Kuśpik.

Korzyści dla miast i regionu 
Marcin Krupa, prezydent Katowic, wyraził opinię, że EEC wprowadził całkiem inną jakość myślenia o mieście i jego rozwoju.

- Gdyby nie EEC, to pewnie nie powstałoby Międzynarodowe Centrum Kongresowe, a Katowice nie zostałyby gospodarzem szczytu klimatycznego ONZ w 2018 r. oraz Światowej Konferencji Antydopingowej w 2019 r. Te imprezy wprowadzą Katowice do światowej superligi miast kongresowych. EEC to marka, którą należy pielęgnować - powiedział Krupa.

Dodał, że w 2016 r. wydarzenia kongresowe w stolicy woj. śląskiego zgromadziły ok. 760 tys. uczestników - o 180 tys. więcej niż rok wcześniej.

Korzyści dla biznesu
W opinii słuchaczy, Kongres pozwala przede wszystkim nawiązywać kontakty użyteczne w pracy i biznesie, a także daje szerszy ogląd trendów i zjawisk gospodarczych pomagający w podejmowaniu decyzji biznesowych. Z kolei paneliści podkreślają dodatkowo znaczenie Kongresu dla prestiżu i wizerunku zaangażowanych w to przedsięwzięcie osób i firm.

Uczestnicy docenili przestrzeń, w jakiej odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy, uznając za istotny atut organizacyjny lokalizację imprezy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz w Spodku. Pozytywnie oceniono komunikację z uczestnikami (przed i w trakcie wydarzenia), system rezerwacji oraz standard sal konferencyjnych.

Europejski Kongres Gospodarczy i European Start-up Days 2017 za pośrednictwem telewizji, prasy, radia i portali internetowych relacjonowało ponad sześciuset sześćdziesięciu dziennikarzy reprezentujących 150 redakcji. W efekcie w polskich mediach powstało blisko 5856 publikacji dotyczących lub wzmiankujących obydwa wydarzenia.

Więcej: www.wnp.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum