Europejski Kongres Gospodarczy 2016 już za 40 dni

Autor: wnp.pl/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2016 16:31

W programie tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego EEC (Katowice, 18-20 maja 2016 r. ) znajdzie się ok. 100 debat, ujętych w kilkunastu blokach tematycznych, w tym sesje dotyczące ochrony zdrowia. W piątek (8 kwietnia) organizatorzy przedstawili kolejne szczegóły tego wydarzenia.

Podcza EEC 2016, jak zawsze, nie zabraknie sesji dotyczących ochrony zdrowia. Fot. PTWP

Ósma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - najważniejszego spotkania biznesowego w Europie Centralnej - rozpocznie się dokładnie za 40 dni.

Miejscem dyskusji, spotkań, prezentacji i wymiany opinii będzie gmach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz - po raz pierwszy - bezpośrednio z nim połączona Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek.

- W tym, że jest to ważne wydarzenie, utwierdza nad zainteresowanie Kongresem. Tylko przez pierwszą dobę od rozpoczęcia rejestracji chęć udziału zgłosiło 867 osób, a w ciągu tygodnia ta liczba przekroczyła 2 tys. - podkreślił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator EEC.

- Zakładamy, że Kongres, podobnie jak przed rokiem, zgromadzi ok. 7,5 tys. gości. Impreza wzbudza też coraz większe zainteresowanie i jest rozpoznawalna w różnych regionach świata - dodał.

Kuśpik zaznaczył, że organizatorzy EEC zawsze starają się skupiać na tematach ważnych dla życia gospodarczego i politycznego. W tym roku będzie to m.in. trudne otoczenie geopolityczne Europy, związane z sytuacją na Bliskim Wschodzie, a także w północnej Afryce.

Ponadto istotna będzie innowacyjność i digitalizacja gospodarki, a także - jak zawsze w agendzie Kongresu - przemysł, energetyka i reindustrializacja.

Więcej o ósmej edycji EEC czytaj w: Portalu Gospodarczym wnp.pl

Jak już pisaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie sesji poświęconych różnym aspektom funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce i innych krajach.

W reprezentatywnym i opiniotwórczym gronie uczestników podczas siedmiu sesji panelowych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będziemy m.in. rozmawiać na temat najważniejszych planowanych zmian w polskim systemie opieki zdrowotnej.

Nowelizacja ustawy o działalności leczniczej, koncepcje funkcjonowania szpitali, projektowane zmiany zasad kontraktowania świadczeń (w tym premiowanie koordynowanej i kompleksowej opieki), możliwości ograniczania absencji chorobowych i konieczne zmiany w zakresie medycyny pracy - to niektóre wątki dyskusji panelowych przygotowanych przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą - Grupą PTWP S.A.

Czytaj też: Europejski Kongres Gospodarczy: siedem debat o ochronie zdrowia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum