×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Euromedic sprzedaje laboratoria w Czechach

Autor: MSX/Rynek Zdrowia21 października 2013 11:41

Euromedic International poinformował, że podpisał umowę sprzedaży sieci laboratoriów w Czechach na rzecz firmy Alpha Medical. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Warunkiem realizacji transakcji jest uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód regulatora w Czechach, które są oczekiwane w ciągu najbliższych miesięcy.

Euromedic sprzedaje laboratoria w Czechach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sprzedaż laboratoriów jest częścią strategii Euromedic, która zakłada skoncentrowanie się na diagnostyce obrazowej oraz wykrywaniu i leczeniu nowotworów, czyli na obszarach, w których Spółka ma czołową pozycję rynkową.

Euromedic jest największym podmiotem w Europie zajmującym się diagnostyką obrazową i leczeniem nowotworów, obsługuje ponad 4 miliony pacjentów rocznie w sieci ponad 140 Centrów Medycznych w 15 krajach Europy.

Jak poinformował Dimitris Moulavasilis, prezes Euromedic, ta transakcja jest potwierdzeniem ogromnych umiejętności pracowników laboratoriów oraz wysokiej jakości usług, które świadczą pacjentom.

- Wierzymy, że czeskie laboratoria pod skrzydłami Alpha Medical będą mogły rozwijać się na bazie swoje obecnej pozycji i kontynuować ścieżkę sukcesów. Dodatkowo transakcja pozwoli Euromedic w pełni poświęcić czas i środki na umacnianie wiodącej pozycji w Europie w dziedzinie wykrywania i leczenia nowotworów, a także diagnostyki obrazowej - podkreślił Moulavasilis.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze