EuroMedic chce wyjaśnień ws. kontraktów

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2014 11:53

Dyrekcja katowickiego szpitala EuroMedic zwróciła się do Barbary Bulanowskiej, pełniącej obowiązki dyrektora Śląskiego OW NFZ, z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie wyjaśnienia znaczenia i skutków prawnych pism, które w lutym otrzymał szpital.

Dotyczą one protokołu z październikowo-listopadowej kontroli przeprowadzonej przez NFZ i komunikatu na temat wypowiedzenia kontraktów dla oddziałów okulistyki i izby przyjęć.

5 lutego br. szpital otrzymał kilka pism o sprzecznej treści. W jednym śląski NFZ informuje, że wyniki kontroli przekazane zostaną szpitalowi w terminie późniejszym, co prawnie oznacza, że kontrola nie została zakończona. Drugie pismo, z tą samą datą nadania, jest wystąpieniem pokontrolnym - zwraca uwagę Bożena Jaromin, rzecznik Euromedic Medical Center.

- Przesłane do szpitala wystąpienie pokontrolne zawiera informację, że w terminie 7 dni kontrolowany ma prawo do złożenia uwag. Czy w sytuacji, kiedy w tym samym dniu w NFZ zapada decyzja o rozwiązaniu umowy w trybie natychmiastowym dla oddziałów okulistyki i izby przyjęć, szpital ma jeszcze składać jakieś uwagi do wyników kontroli? - zastanawia się Jaromin i dodaje, że według wcześniejszych decyzji NFZ oba oddziały miały zachować kontrakt.

Czytaj: Śląski NFZ ws. pacjentów EuroMedic

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum