Enterprise Investors inwestuje w ośrodek radioterapii Nu-Med

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2013 12:44

Polish Enterprise Fund VII nabył znaczący mniejszościowy pakiet akcji Nu-Med Grupa SA, ośrodka radioterapii zlokalizowanego w Elblągu.

Enterprise Investors inwestuje w ośrodek radioterapii Nu-Med

Jest to druga inwestycja funduszu w sektorze usług medycznych dla onkologii po przejęciu w ubiegłym roku katowickiego Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej.

W przyszłości Enterprise Investors nie wyklucza konsolidacji obu podmiotów w ramach strategii budowy grupy szpitali specjalistycznych. Wartość transakcji i wielkość nabywanego pakietu akcji Nu-Med są objęte tajemnicą handlową.

Uruchomiony w styczniu br. ośrodek radioterapii należący do spółki Nu-Med Grupa SA jest zlokalizowany w Elblągu na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Ośrodek jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do radioterapii (3 przyspieszacze liniowe).

Dla pacjentów, których stan nie pozwala na codzienne dojazdy do ośrodka, przygotowano 25-łóżkowy oddział (liczba łóżek podwoi się w ciągu trzech miesięcy). Firma ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Zakup kolejnego ośrodka radioterapeutycznego jest dla nas krokiem ważnym strategicznie bo pozwala stworzyć platformę do konsolidacji rynku radioterapii w Polsce - podkreślił Michał Kędzia, wiceprezes w Enterprise Investors, odpowiedzialny za inwestycję.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum