Enel-Med: ponad 40 mln zł przychodów w I kwartale 2011 roku

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2011 17:02

Przychody ze sprzedaży CM Enel-Med w I kwartale 2011 roku wyniosły 40,7 mln zł, a więc o 26,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, kiedy sprzedaż Enel-Med wyniosła 32,1 mln zł.

Enel-Med: ponad 40 mln zł przychodów w I kwartale 2011 roku

Zysk z działalności operacyjnej spółki wyniósł 2,3 mln zł, co oznacza wzrost o 42,7 proc. rok do roku. Centrum Medyczne Enel-Med wypracowało zysk brutto na poziomie 1,8 mln zł - o 61,9 proc. więcej w porównaniu do I kwartału 2010 roku, natomiast zysk netto w wysokości 1,3 mln zł (wzrost o 70,2 proc. rok do roku).

Wypracowana znaczna poprawa rezultatów finansowych pokazuje w jakiej kondycji jest obecnie spółka. Centrum ma coraz więcej klientów i spodziewa się, że ta tendencja zostanie zachowana w kolejnych miesiącach.

- Mogę śmiało podtrzymać plan zrealizowania prognoz finansowych założonych na 2011 rok; możliwe nawet, że wypracujemy przychody ze sprzedaży na poziomie przekraczającym wartość prognozową - mówi Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med.

Prezes zapowiada także, że spółka wkrótce zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Środki pozyskane z emisji akcji spółka chce przeznaczyć na szereg inwestycji, m.in budowę i wyposażenia szpitala w Warszawie przy Al. Solidarności 128 w Warszawie. Centrum Diagnostyki zostanie uruchomione na przełomie III i IV kwartału 2011 roku, natomiast szpital w I kwartale 2012 roku.

CM Enel-Med planuje także rozwój segmentu diagnostyki obrazowej i teleradiologii, rozbudowę sieci ogólnodostępnych przychodni oraz wprowadzenie nowego systemu IT.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum