PWX/Rynek Zdrowia | 22-12-2018 15:12

Enel-Med otworzył sklep medyczny

Centrum Medyczne Enel-Med SA, prowadzące sieć przychodni w kraju oraz dwa szpitale, otworzyło sklep medyczny w Warszawie.

Asortyment sklepu ma być powiązany z zakresem usług świadczonych w poradniach. Fot. mat. prasowe

Spółka, w sklepie otwartym w Galerii Północnej w Warszawie, sprzedaje - jak podano w komunikacie dla mediów - wiele produktów do codziennej ochrony zdrowia, a także szereg akcesoriów pomocnych w leczeniu i rehabilitacji. Sklep medyczny został pomyślany jako rozszerzenie oferty, funkcjonującej od niedawna, wieloprofilowej przychodni Enel-Med w galerii.

Autorzy pomysłu chcą, żeby pacjenci Enel-Med łączyli wizyty u lekarza z zakupami akcesoriów niezbędnych im do leczenia, rehabilitacji, czy przydatnych na co dzień oraz w podróży.

"Szczególny nacisk położymy na leczenie bezdechu sennego, czyli dolegliwości ściśle związanej z chrapaniem. Nasi pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji doświadczonych pulmonologów i na miejscu dobrać i zakupić w sklepie stosowne urządzenia pozwalające niwelować skutki tej dolegliwości. Chcemy, aby pacjent otrzymał na miejscu kompleksową usługę. Warto wspomnieć, że część z tych urządzeń podlega refundacji ze środków NFZ" - mówi Jacek Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med SA, cytowany w informacji prasowej.

W sklepie Enel-Med chce też oferować środki ochrony niezbędne podczas turystyki w tropikach, m.in. odzież chroniącą przed insektami i moskitiery, środki odstraszające owady, kompleksowo wyposażone apteczki. Spółka chce też sprzedawać tam sprzęt do rehabilitacji (ortezy, kule, akcesoria do ćwiczeń), akcesoria dla mam i niemowląt (laktatory, sterylizatory do butelek) oraz bardziej tradycyjne produkty jak termometry, ciśnieniomierze, gadżety dla aktywnych czy maski antysmogowe.