Enel-Med chce pozyskać 51,5 mln zł z emisji akcji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2011 09:08

CM Enel-Med chce pozyskać z emisji 7,1 mln akcji serii D, 51,5 mln zł na inwestycje m.in. budowę i wyposażenie nowego szpitala, rozbudowę sieci przychodni oraz nowy system IT - podała spółka w prospekcie emisyjnym.

Enel-Med chce pozyskać 51,5 mln zł z emisji akcji

Stworzenie nowego szpitala przy Al. Solidarności w Warszawie pochłonie 10 mln zł i w całości ma być pokryte ze środków uzyskanych z emisji. Będzie to druga tego rodzaju placówka Enel-Med, który posiada także szpital na warszawskim Zaciszu. Nowy szpital wyposażony będzie w 30 łóżek i dwie sale operacyjne. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci prawdopodobnie już w I kwartale 2012 roku.

Wydatki na budowę sieci ogólnodostępnych przychodni mają wynieść 9 mln zł. Centrum Medyczne Enel-Med zamierza również rozwinąć segment diagnostyki obrazowej. Inwestycja ta pochłonie 38,7 mln zł, z czego 27,8 mln zł będzie pochodziło z emisji. Ponadto, spółka planuje przeznaczyć 3 mln zł na inwestycje w system IT oraz 1,4 mln zł w rozwój kompetencji z zakresu teleradiologii.

Po uwzględnieniu nakładów odtworzeniowych plan inwestycyjny Enel-Med na lata 2011-2013 opiewa na 74,2 mln zł. Wspomniane inwestycje będą w większości (51,5 mln zł) finansowane środkami pozyskanymi z emisji akcji.

W prospekcie z 11 maja Enel-Med poinformował, że polityka dywidendy na kolejne lata nie została jeszcze zdefiniowana.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum