Ełk: NFZ o problemach szpitala wojskowego

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2011 16:21

26 marca br. pisaliśmy o zadłużeniu 108. Szpitala Wojskowego w Ełku. Otrzymaliśmy w tej sprawie wyjaśnienie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Ełk: NFZ o problemach szpitala wojskowego
Poniżej treść wyjaśnienia dotyczące tekstu „Ełk: Szpital tonie w długach” (zob. tekst: http://www.rynekzdrowia.pl):

Nie jest prawdą, że Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki obniża z roku na rok kontakt 108. Szpitalowi Wojskowemu w Ełku. Taką informację przekazał w artykule płk Jacek Krężel – szef placówki.
W latach 2009-2011 do szpitala, w ramach kontraktu w rodzaju leczenie szpitalne, trafiły z Funduszu następujące kwoty: 2009 r. – 17,59 mln zł,  2010 r. – 17,64 mln zł, stan kontraktu na dzień 29 marca br. – 16,56 mln zł plus 2,1 mln zł na uruchomienie oddziału chirurgii naczyniowej, co daje w sumie – 18,66 mln zł. Mamy więc do czynienia z realnym wzrostem poziomu finansowania, a nie spadkiem.
Chciałabym także uzupełnić, iż w WM OW NFZ kwota 2,1 mln zł jest przygotowana dla szpitala na zakontraktowanie oddziału chirurgii naczyniowej, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami między Funduszem a szpitalem, ale do tej pory placówka nie jest przygotowana do uruchomienia tegoż oddziału.
Wynika z tego wyraźnie, że Fundusz sprzyja rozwojowi szpitala, a nie go ogranicza – co można wyraźnie odczytać z wypowiedzi Dyrektora 108. Szpitala Wojskowego w Ełku.

Magdalena Mil
Rzecznik Prasowy
WM OW NFZ

 
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum