Electus oferuje obligacje w ofercie publicznej

Autor: ISB/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2009 16:14

13 marca rozpocznie się publiczna oferta obligacji spółki Electus, działającej w sektorze obsługi finansowej placówek medycznych. Budowa księgi popytu (tzw. book-building) potrwa do 17 marca - informuje Internet Securities Businesswire.

Ustalenie ostatecznej marży do oprocentowania obligacji zostało zaplanowane na 18 marca. Spółka zaoferuje do 90 tys. obligacji wartych maksymalnie 90 mln zł.

Oferującym obligacje jest Dom Maklerski IDMSA (grupa IDMSA jest też właścicielem 100 proc. akcji Electusa).

- Zainteresowanie jest średnie. Z jednej strony inwestorzy przyznają, że chodzi o papiery, które chcieliby mieć w portfelu, z drugiej, ich polityka często zakłada preferowanie obligacji rządowych – powiedział prezes DM IDMSA, Grzegorz Leszczyński.

Zaznaczył jednak, że kilku inwestorów jest bardzo zainteresowanych wzięciem udziału w ofercie, a Electus przeprowadzi ją, nawet jeśli nie sprzeda wszystkich oferowanych papierów.

Środki pozyskane w ofercie zostaną przeznaczone na kapitał obrotowy, z którego będzie się odbywać finansowanie placówek opieki medycznej, w szczególności sprzedaż wierzytelności, pożyczki oraz porozumienia restrukturyzacyjne.

W 2007 r. Electus miał 21,1 mln zł zysku netto wobec 13,3 mln zł rok wcześniej. W 2008 r. wynik wyniósł 17,1 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum