Elbląski szpital likwiduje poradnię ginekologiczną

Autor: info.elblag.pl/Rynek Zdrowia • • 07 września 2017 10:16

Przy Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Elblągu (Warmińsko-Mazurskie) funkcjonują dwie poradnie ginekologiczno-położnicze, przy ulicach Myliusa i Komeńskiego. Ta pierwsza ma zostać zlikwidowana. Projekt uchwały w tej sprawie przedstawiony zostanie pod głosowanie radnych podczas sesji 7 września.

Elbląski szpital likwiduje poradnię ginekologiczną
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W środę, 6 września, projekt został pozytywnie zaopiniowany przez komisję spraw społecznych i samorządowych.

W myśl Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych od października tego roku poradnia przyszpitalna to komórka działająca w tej samej dzielnicy co szpital, przy którym funkcjonuje. Poradnia na ul. Myliusa nie spełnia tego kryterium, ponieważ znajduje się w innej dzielnicy niż szpital. Co więcej poradnia ta nawet dziś nie spełnia wymogów NFZ, ponieważ nie dysponuje odpowiednim aparatem USG.

Dla porównania poradnia przy ul. Komeńskiego ma taki sprzęt, jak również zapewnia pacjentkom badania laboratoryjne czy rentgenowskie. Poza tym mimo, że obie poradnie mają porównywalne kontrakty, to jednak ch realizacja jest już na innych poziomach. Podczas gdy w poradni na Komeńskiego jest znaczne przekroczenia kontraktu, to w poradni na Myliusa jest niewykonanie kontraktu na poziomie ok. 18 tys. zł.

Jeśli poradnia zostanie zlikwidowana, dojdzie do połączenia kontraktów. Kolejki w poradni przy ul. Komeńskiego znacznie się zmniejszą a lekarze z likwidowanej poradni znajdą zatrudnienie w poradni, która przejmie kontrakt.

Więcej: info.elblag.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum