Elbląg: szpital specjalistyczny wchłonie miejską lecznicę

Autor: elblag24.pl/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2016 15:23

Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią (dawny wojskowy) ma wchłonąć Szpital Miejski im. Jana Pawła II, który przestanie wkrótce istnieć. Prezydent miasta chce, aby ten projekt zaakceptowali radni miejscy na specjalnej sesji we wtorek (7 czerwca).

W opinii prezydenta miasta placówki znajdują się w sytuacji, która nie sprzyja konsolidacji. Lepsze będzie przejęcie jednego szpitala przez drugi. Fot. Archiwum

Jak informuje portal elblag24.pl, to nie ma być konsolidacja, a przejęcie jednego szpitala przez drugi. Przejmującym ma być Szpital Specjalistyczny. Na zwołanej w środę (1 czerwca) konferencji prasowej prezydent miasta Witold Wróblewski przekonywał dziennikarzy, że taka forma łączenia obu placówek leczniczych jest najbardziej właściwa.

Zdaniem prezydenta oba szpitale nie spełniają warunków ministerialnych. Połączenie ich w jeden organizm, nie jest więc odpowiednim rozwiązaniem. Jak podał, został ustalony pakiet socjalny dla pracowników obu szpitali. Przez trzy lata nie można będzie także dokonać redukcji zatrudnionego personelu. Odejścia z pracy będą odbywały się na zasadzie przejść na emeryturę.

Więcej: www.elblag24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum