×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Elbląg: szpital nowocześniejszy, ale kontrakt taki sam

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia21 listopada 2013 20:44

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zakończyła się budowa nowego bloku operacyjnego, sterylizatorni i oddziału intensywnej terapii. Nie oznacza to jednak, że w przyszłym roku zwiększy się liczba wykonywanych zabiegów.

Elbląg: szpital nowocześniejszy, ale kontrakt taki sam
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Inwestycja trwała dwa lata i kosztowała 57,8 mln zł. Powierzchnia nowego pawilonu to około 11 tys. m kw. Budynek ma dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Na piętrze zlokalizowany jest blok operacyjny z ośmioma salami operacyjnymi, salą wybudzeń i zapleczem. Na wysokim parterze znajduje się oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz centralna sterylizatornia - informuje Gazeta Wyborcza. 

Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Nowa infrastruktura i sprzęt na miarę XXI wieku zwiększają możliwości diagnostyczno-lecznicze, bezpieczeństwo pacjenta i poprawiają warunki pracy personelu. Niestety, w 2014 r. nie wzrośnie liczba zabiegów i nie skróci się czas oczekiwania na nie w kolejce, bowiem kontrakt z NFZ pozostanie na tym samym poziomie.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze