Elbląg: sytuacja szpitali - hasło w kampanii kandydata na prezydenta

Autor: Info.elblag.pl/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2013 11:53

Starający się o urząd prezydenta miasta Jerzy Wilk, prezes Elbląska Spółdzielnia Niewidomych Elsin, proponuje powstanie Zespołu Szpitali Samorządowych, pod kierownictwem jednej osoby, jako lek na choroby elbląskiej służby zdrowia.

Elbląg: sytuacja szpitali - hasło w kampanii kandydata na prezydenta

W Elblągu obecnie są trzy szpitale jednak współpraca między nimi nie układa się najlepiej. Proponowana zmiana miałaby przynięść poprawę tej sytuacji. 

Wilk przypomina, że jeszcze w 2011 roku podpisano trójporozumienie między dyrektorami Szpitala Miejskiego, dawnego Szpitala Wojskowego i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego o wymianie usług między tymi placówkami.

W oparciu o nie pomiędzy poszczególnymi placówkami doszło do wymiany oddziałów, co miało usprawnic prace lecznic, ostatecznie niewiele z tego wyszło. Kandydat na prezydenta zapowiedział, że jako przyszły prezydent miasta będzie się domagał zrealizowania tego porozumienia.

Jak informuje portalinfo.elblag.pl kandydat chce też plany przywrócenia w Elblągu dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego, która została przeniesiona do Olsztyna.

Więcej:  info.elblag.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum