Elbląg: rodzice protestują przeciwko przeniesieniu pediatrii

Autor: wm.pl/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2011 12:54

Dwa tysiące podpisów zebrano pod pismem protestacyjnym w sprawie przeniesienia oddziału pediatrii z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu do miejskiej lecznicy. Rodzice małych pacjentów napisali, że jest to "nieprzemyślana inicjatywa podszyta względami komercyjnymi oraz absurdalnymi pomysłami”.

Elbląg: rodzice protestują przeciwko przeniesieniu pediatrii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje portal elblag.wm.pl, rodzice zarzucają także władzom Elbląga niedotrzymanie wcześniejszych ustaleń. Twierdzą, że na spotkaniu z wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego ustalili, że ewentualne, przyszłościowe utworzenie oddziału pediatrycznego w innym elbląskim szpitalu, konsultowane będzie z komisją, w skład której mieli zostać powołani również rodzice.

”Nagle dowiadujemy się, że dyrektorzy trzech elbląskich szpitali oraz wiceprezydent Tomasz Lewandowski 18 sierpnia podpisali porozumienie, w ramach którego do 31 października 2011 roku zostanie przeniesiona pediatria ze szpitala wojewódzkiego do szpitala miejskiego" -  napisali w piśmie złożonym 25 sierpnia w biurze Rady Miejskiej.

Więcej: www.wm.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze