Elbląg: po połączeniu szpitali zostanie jedna pediatria

Autor: Dziennik Elbląski/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2016 13:10

Zdaniem Elżbiety Gelert, posłanki i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, połączenie dawnego szpitala wojskowego i szpitala miejskiego to dobry pomysł. Do nowo utworzonej, połączonej jednostki przeniesiony zostanie także oddział pediatryczny.

Za połączeniem elbląskich szpitali przemawiał fakt rosnących długów obu placówek. Fot. Archiwum

Jak przypomina Dziennik Elbląski, decyzję o połączeniu placówek podjęli 23 czerwca elbląscy radni. Za takim rozwiązaniem przemawia fakt rosnących długów obu placówek. Szpital Miejski im. Jana Pawła II ma ponad 16 mln zł. Zaś szpital wojskowy w 2015 r. poniósł stratę w wysokości ponad 1,2 mln zł.

Po konsolidacji, do szpitala miejskiego przy ul. Żeromskiego trafi oddział psychiatrii, detoksykacji, rehabilitacji ogólnej i neurologicznej oraz okulistyka. Zaś w dawnym szpitalu wojskowym miałby się znaleźć blok operacyjny, wokół którego funkcjonować będą wszystkie oddziały zabiegowe.

Do połączonej placówki trafi także rehabilitacja kardiologiczna, ginekologia, laryngologia oraz trakt porodowy z pododdziałem neonatologii, a co najważniejsze - oddział pediatryczny, który zostanie tu przeniesiony z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Do tej pory oddział pediatryczny funkcjonował i w WSZ, i w szpitalu miejskim. Ten pierwszy rozszerzony jest jednak o pododdział neurologiczno-rehabilitacyjny, zaś drugi - o pododdział endokrynologii i gastroenterologii. Po konsolidacji będzie istniała jeden pion pediatryczny wraz z łóżkami.

Więcej: www.dziennikelblaski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum