Elbląg: nowy konkurs na dyrektora szpitala, tłumu chętnych nie widać

Autor: portel.pl/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2019 21:09

Władze Elbląga nadal poszukują kandydatów do zarządzania Szpitalem Miejskim. Na razie zgłosił się tylko jeden chętny do objęcia stanowiska dyrektora lecznicy. Ogłoszono więc nowy konkurs, gdyż zgodnie z przepisami prezydent musi mieć szansę na wybór z minimum dwóch kandydatów.

Elbląg: nowy konkurs na dyrektora szpitala, tłumu chętnych nie widać
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Ponieważ kończy się kadencja dotychczasowego szefa placówki, Mirosława Gorbaczewskiego, ratusz musiał ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego - przypomina serwis Elbląska Gazeta Internetowa. Urząd Miasta opublikował ogłoszenie o konkursie, ale swoje dokumenty przesłał tylko jeden kandydat.

W związku z tym miasto ogłosiło kolejny konkurs. Dlaczego? - Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej, jeżeli w pierwszym konkursie wpłynęła tylko jedna oferta, to należy ogłosić nowy konkurs - mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego magistratu.

A co, jeśli i na drugi konkurs wpłynie jedna oferta? - Zgodnie z ustawą trzeba przeprowadzić trzy konkursy. Jeżeli w trzecim, kolejnym konkursie wpłynie także tylko jedna oferta, to wtedy można rozpatrywać kandydaturę osoby, która złożyła swoje dokumenty - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.

Kandydaci mogą swoje aplikacje składać do 4 marca 2019 r.

Więcej: www.portel.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum