Elbląg: będą decyzje ws. przekształcenia szpitala miejskiego?

Autor: DM, Dziennik Elbląski/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2012 13:23

14 maja władze miasta Elbląga zapowiedziały przedstawienie informacji o planach przekształcenia Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu.

14 maja w Olsztynie Tomasz Lewandowski wiceprezydent Elbląga weźmie udział w obradach Komisji Dialogu Społecznego przy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskim w ramach Zespołu ds. Ochrony Zdrowia.

- Wtedy będziemy mogli przekazać więcej informacji dotyczących przekształcenia Szpitala Miejskiego - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Kamil Czyżak z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

O zamiarze przekształcenia w spółkę zadłużonego Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu władze miasta informują już od roku. Jednak decyzje w tej sprawie wciąż są odkładane na później.

Przypomnijmy, że na ostatniej kwietniowej radzie miasta radni zdecydowali o wykreśleniu z porządku obrad uchwały w sprawie ustalenia wskaźnika zadłużenia szpitala, ponieważ - ich zdaniem - wiązałoby się to z wyrażeniem zgody na przekształcenie lecznicy w spółkę. Tymczasem część radnych chce, aby miasto przed rozpoczęciem przekształcenia, jeszcze raz postawiło czytelną diagnozę sytuacji placówki.

Poziom zadłużenia Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, według różnych źródeł, kształtuje się na poziomie od 12 do 17 mln zł i wciaż wzrasta. Przekształceniu i restrukturyzacji lecznicy sprzeciwia większość personelu oraz część radnych Elbląga.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum