Ekspert zarządzania pokieruje krakowskim oddziałem NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2009 09:44

1 maja nowym dyrektorem małopolskiego oddziału NFZ zostanie prawdopodobnie Barbara Bulanowska. Będzie siódmym dyrektorem oddziału powołanym w ciągu ostatnich dziesięciu lat - podaje Gazeta Wyborcza.

Pod koniec ubiegłego tygodnia kandydaturę Barbary Bulanowskiej zaakceptowała rada społeczna oddziału Funduszu. To otwiera drogę do formalnego powołania jej na stanowisko.

W pierwszej kolejności, nowa dyrektor planuje przeniesienie pracy różnych oddziałów Funduszu w jedno miejsce. Obecnie urząd ten jest rozproszony w pięciu rożnych budynkach w Krakowie.

Nie zamierza przeprowadzić w urzędzie czystek kadrowych. - Byłaby to z mojej strony nieuczciwość, gdybym oceniała ludzi, zanim poznam, jak pracują. Pod koniec roku czekają nas konkursy. Myślę, że będzie to dobry sprawdzian ich sprawności - wyjaśnia dyrektor.

Bulanowska zaznacza również, że chce kontynuować politykę swojej poprzedniczki, Marii Janusz. - Ona zaczęła wprowadzać standardy w zarządzaniu, procedury zarządzania jakością - podkreśla Bulanowska.

Barbara Bulanowska za czasów rządów premiera Jerzego Buzka stworzyła i była pierwszym dyrektorem Departamentu Nadzoru i Kontroli w Ministerstwie Zdrowia. Była stypendystką stypendium im. Thomasa Jeffersona, brała udział w szkoleniach m.in. w Harvard School of Public Health i Sheffield University School for Health and Related Research. Jest autorką publikacji z zakresu organizacji i zarządzania ochroną zdrowia. W ostatnich latach była dyrektorką Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność“ w Radziszowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum