×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ekspert tłumaczy, po co studia MBA w ochronie zdrowia. "Zwiększają autorytet menedżera"

Autor: PW • Źródło: Rynek Zdrowia20 kwietnia 2023 05:30

Kryterium ważnym przy wyborze studiów MBA w ochronie zdrowia jest ich program, lista osób prowadzących zajęcia, organizacja. Istotne jest także umiędzynarodowienie będące gwarancją odpowiedniego standardu nauczania - uważa dr Piotr Szynkiewicz, prezes zarządu Prometriq Akademia Zarządzania.

Ekspert tłumaczy, po co studia MBA w ochronie zdrowia. "Zwiększają autorytet menedżera"
Piotr Szynkiewicz, prezes zarządu Prometriq Akademia Zarządzania Fot. PTWP
  • Dyplom ukończenia studiów MBA w ochronie zdrowia potwierdza wysokie kompetencje i umiejętności menedżerskie - mówi dr Piotr Szynkiewicz, prezes zarządu Prometriq Akademia Zarządzania
  • Jak podkreśla, ukończenie studiów MBA ułatwia spojrzenie na ochronę zdrowia, jako szczególny sektor
  • Pytany o to jakimi kryterium kierować się przy wyborze oferty studiów MBA uważa, że jest nim na pewno program, ale i  kadra osób prowadzących zajęcia, dobra organizacja, i umiędzynarodowienie studiów

Studia MBA w ochronie zdrowia. Czy jest z nami menedżer?

Jak podkreśla dr Piotr Szynkiewicz, prezes zarządu Prometriq Akademia Zarządzania, dyplom ukończenia studiów MBA w zarządzaniu ochroną zdrowia jest formą potwierdzenia posiadania wysokich kompetencji i umiejętności menedżerskich.

Studia MBA zwiększają autorytet menedżera. - Pracownicy oczekują, że jest z nimi osoba, która poradzi sobie w trudnym zarządzaniu placówką i będzie dla nich latarnią wskazującą drogę w warunkach zawirowań jakim podlega ochrona zdrowia - mówi dr Szynkiewicz.

- Co warto zaznaczyć MBA w ochronie zdrowia to studia podyplomowe dla tych, którzy nie ukończyli kierunku zarządzanie. Są dopełnieniem wiedzy dla osób z doświadczeniem, posiadających predyspozycje menedżerskie i zajmujących stanowiska kierownicze - podkreśla prezes zarządu Prometriq Akademia Zarządzania.

W ocenie dr Szynkiewicza ukończeniu studiów MBA ułatwia spojrzenie na ochronę zdrowia, jako szczególny sektor.

Kryteria wyboru oferty studiów MBA w ochronie zdrowia. Czym się kierować?

- Podręczniki o zarządzaniu, które możemy kupić w księgarni dotyczą zwykle sektorów gospodarki zarządzanych w oparciu o prawo podaży i popytu. W ochronie zdrowia funkcjonują nieco inne zasady w zarządzaniu. Dlatego ważne jest, że na studiach MBA wiedzę przekazują osoby, które mają doświadczenie w zarządzaniu placówkami ochrony zdrowia i rozumieją jego specyfikę.

Pytany o to jakimi kryteriami kierować się przy wyborze konkretnej oferty studiów MBA zaznacza, że jest nim na pewno program, ale i właśnie kadra osób prowadzących zajęcia, dobra organizacja studiów.

Dodaje: - Jak sądzę kryterium wpływającym na wybór jest także umiędzynarodowienie będące gwarancją odpowiedniego standardu nauczania. Wprowadza ono zweryfikowane programy i zapewnia, że dyplom jest takim samym dyplomem, jaki uzyskują słuchacze studiów MBA w innych krajach na świecie i w związku z tym jego wartość jest podobna.

Wypowiedź została zarejestrowana podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC, Katowice, 9-10 marca 2023 r.).

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze