Ekspert: na hasło "rentowność" w publicznej ochronie zdrowia reaguje się alergicznie...

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2017 10:00

W sektorze ochrony zdrowia, szczególnie w przypadku segmentu publicznego, na słowo ''rentowność'' reaguje się alergicznie, bo "na pacjentach nie powinno się zarabiać". Według eksperta PwC taki kierunek myślenia jest niewłaściwy.

Ekspert: na hasło "rentowność" w publicznej ochronie zdrowia reaguje się alergicznie...
Specjaliści PwC podkreślają też, że bolączką polskiego systemu jest utrzymywanie przerośniętej infrastruktury i problemy z wyceną świadczeń. Fot. Archiwum

Według ekspertów PwC, którzy przygotowali opracowanie ''Trendy w polskiej ochronie zdrowia 2017'', reformom związanym z poszczególnymi segmentami ochrony zdrowia brakuje kompleksowości - informuje Puls Biznesu.

Szymon Piątkowski, wicedyrektor i lider doradztwa biznesowego dla sektora ochrony zdrowia w PwC, zauważa, że finansowanie ochrony zdrowia - w przeciwieństwie do efektywności - stale rośnie. Podkreśla, że zwłaszcza w przypadku segmentu publicznego na słowo ''rentowność'' reaguje się alergicznie, bo "na pacjentach nie powinno się zarabiać".

Ekspert tłumaczy, że nie jest to właściwy kierunek, gdyż przy braku troski o rentowność brakuje mechanizmów kontrolnych, dzięki którym można efektywnie wykorzystać zasoby, a w efekcie - poprawić jakość usług i dostęp do nich. Zyski pozwalają też na większe inwestycje w infrastrukturę, sprzęt czy badania i rozwój.

Więcej: www.pb.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum