EMC: prognozują wzrost przychodów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2009 21:00

W pierwszych trzech kwartałach 2009 r. przychody spółki EMC Instytut Medyczny SA wzrosły o blisko 46 proc. do 86,1 mln zł.

EMC: prognozują wzrost przychodów
Piotr Gerber zdaje sobie sprawę, że w roku, w którym Narodowy Fundusz Zdrowia planuje zamrożenie wydatków na leczenie, nie łatwo będzie powiększyć przychody...

Zysk netto zwiększył się ponad czterokrotnie do 4,3 mln zł. Taką dynamikę spółka planuje utrzymać także i w trudnym 2010 r.  Jak poinformował PAP, prezes spółki Piotr Gerber zdaje sobie sprawę, że w roku, w którym Narodowy Fundusz Zdrowia planuje zamrożenie wydatków na leczenie, jest to ambitny cel.

Gerber liczy jednak na dalszy wzrost przychodów spoza NFZ. W pierwszych trzech kwartałach 2009 roku przychody EMC z usług świadczonych w ramach kontraktów z NFZ wyniosły ponad 60 mln zł i stanowiły ok. 70 proc. sprzedaży.

Pozostałe przychody pochodziły z usług świadczonych komercyjnie oraz w ramach ubezpieczeń z PZU Życie, Allianz i Signal Iduna.

W ramach grupy EMC funkcjonuje 8 szpitali: Szpital Specjalistyczny z Przychodnią EuroMediCare we Wrocławiu, Szpital Św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital Św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital „Mikulicz” w Świebodzicach., Szpital „Bukowiec” w Kowarach, Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach i Szpital Św. Anny w Piasecznie.

Do grupy należą też przychodnie przyszpitalne oraz „Przychodnia przy Łowieckiej” we Wrocławiu, zespół przychodni „Lubmed” w Lubinie, a także przychodnie w Dublinie i Waterford w Irlandii.

Prezes spółki podtrzymał wcześniejsze plany rozbudowy szpitali w Piasecznie, Katowicach oraz modernizacji lecznicy w Kowarach. Środki na te inwestycje będą pochodzić ze środków własnych oraz długu. Projekty mają kosztować ponad 60 mln zł.

Spółka EMC chce do 2015 r. objąć opieką medyczną 2 mln Polaków.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum