EMC pozytywnie ocenia cenę akcji w wezwaniu Penty

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2013 16:11

Zarząd EMC Instytut Medyczny, w związku z ogłoszeniem wezwania przez spółki zależne Penta Investments informuje, że zaproponowana cena 18,80 zł za akcję odpowiada wartości godziwej EMC i jest zgodna z wymogami ceny minimalnej przedstawionymi w art. 79 Ustawy o ofercie publicznej.

28 maja spółka Soporto Invest B.V., która ma 14,60 proc. akcji EMC Instytut Medyczny, dających 20,49 proc. ogólnej liczby głosów i CareUp ogłosiły wezwanie na zakup wszystkich pozostałych akcji reprezentujących łącznie do 79,51 liczby głosów EMC.

- Strategia EMC Instytut Medyczny zakłada dalszy rozwój sieci szpitali i przychodni. Aby zrealizować te plany, spółka potrzebuje inwestora, który sfinansuje kolejne akwizycje. Penta zadeklarowała inwestycje w rozwój organiczny oraz przejęcia innych podmiotów. Zdaniem zarządu EMC umożliwi to realizację strategicznych celów - powiedział Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny.

Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 19 czerwca do 18 lipca 2013 r. przez Dom Inwestycyjny Investors  oraz w placówkach Biura Maklerskiego Alior Bank S.A.

W skład grupy kapitałowej EMC wchodzi obecnie 9 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej. W ciągu 10 lat z lokalnej firmy, prowadzącej szpital we Wrocławiu, spółka rozwinęła się w sieć placówek medycznych, rozbudowywaną w Polsce, a  także za granicą. Od 2005 roku firma jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum