×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

EMC Instytut Medyczny zwiększa przychody

Autor: PWX/Rynek Zdrowia15 listopada 2013 12:10

Skonsolidowane przychody EMC Instytut Medyczny wzrosły w III kwartale 2013 roku o 14,7 proc. do 44,5 mln zł. Zwyżka ta była możliwa dzięki zwiększeniu przychodów od Narodowego Funduszu Zdrowia, pacjentów komercyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych, a także przejęciu nowego podmiotu - podała Grupa w informacji dla prasy.

EMC Instytut Medyczny zwiększa przychody
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W drugim kwartale 2013 roku Grupa EMC powiększyła się o Spółkę „Zdrowie”, która prowadzi Szpital Powiatowy w Kwidzynie. Wyniki tego podmiotu są konsolidowane od 26 lipca, co spowodowało zwiększenie przychodów o 4,8 mln zł.  W trzecim kwartale zysk netto pozostał na poziomie 0,43 mln zł.

Narastająco po trzech kwartałach sprzedaż zwiększyła się o 5,5 proc. do 125, 74 mln zł. Zysk netto wyniósł 1,75 mln zł.

- W  minionym kwartale konsekwentnie realizowaliśmy strategię rozwoju Grupy polegającą na przejmowaniu nowych podmiotów oraz rozbudowie i modernizacji placówek już należących do EMC - mówi Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny.

W trzecim kwartale br. prowadzone były prace przy rozbudowie należącego do Grupy EMC Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach. W ramach inwestycji powstaje nowy odział szpitalny, część rehabilitacyjno-szkoleniowa oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR).

Katowicki szpital, który obecnie ma 38 łóżek geriatrycznych, po rozbudowie dysponować będzie kolejnymi 26 łóżkami geriatrycznymi oraz 24 łóżkami rehabilitacyjnymi. W ramach projektu CBR prowadzone będą prace nad poprawą jakości życia w podeszłym wieku, zwiększeniem sprawności i samodzielności osób starszych.

W trzecim kwartale kontynuowane były prace modernizacyjne w Szpitalu Bukowiec, gdzie obecnie powstaje m. in. nowy blok operacyjny i centralna sterylizacja. Trwała także rozbudowa przychodni w Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

Grupa EMC Instytut Medyczny liczy obecnie 9 Szpitali i 16 przychodni. Są to: Szpital św. Anny w Piasecznie , EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, Szpital św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Mikulicz w Świebodzicach, Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach, Szpital Bukowiec w Kowarach, Szpital Zdrowie w Kwidzynie.

Do Grupy należą także: przychodnia przy Łowieckiej we Wrocławiu, zespół przychodni Lubmed w Lubinie, zespół przychodni Formica we Wrocławiu oraz EMC Health Care Ltd. w Dublinie.

Szpitale wchodzące w skład Grupy EMC obejmują opieką medyczną ponad 950 tys. mieszkańców województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. W przychodniach w ramach podstawowej opieki zdrowotnej leczy się ponad 90 tys. pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze