EMC Instytut Medyczny nadal poszukuje inwestora

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2012 20:06

Zarząd EMC Instytut Medyczny SA zakończył rozmowy z EQT VI Limited w sprawie potencjalnych inwestycji tego funduszu w spółkę. Porozumienia nie osiągnięto. Spółka dalej poszukuje strategicznego partnera.

EMC Instytut Medyczny nadal poszukuje inwestora

Jak poinformował Piotr Gerber, prezes zarządu EMC Instytut Medyczny, spółka zakończyła rozmowy z funduszem EQT, ponieważ nie osiągnęła satysfakcjonującego porozumienia odnośnie warunków transakcji.

- Nadal prowadzimy proces poszukiwania strategicznego partnera, który podzielałby naszą  wizję dalszego rozwoju. Zakończenie okresu wyłączności w negocjacjach z funduszem EQT, umożliwia prowadzenie rozmów z szerszym gronem zainteresowanych inwestorów. Możliwości związane z rozwojem naszej działalności poprzez dalsze akwizycje szpitali w kontekście obecnych regulacji, jak i zapotrzebowania samorządów są bardzo szerokie - komentuje Piotr Gerber.

Strategia EMC Instytut Medyczny zakłada dalszy rozwój sieci szpitali i przychodni. Obecnie spółka prowadzi szereg rozmów dotyczących kolejnych przejęć. Pozyskanie nowego inwestora umożliwi szybsze tempo rozwoju.

EMC Instytut Medyczny SA jest właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. W skład grupy kapitałowej wchodzi obecnie 8 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej w pięciu województwach. Od 2005 r. firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum