×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

EMC Instytut Medyczny kupił udziały w Spółce Zdrowie

Autor: BM/Rynek Zdrowia11 kwietnia 2016 12:32

EMC Instytut Medyczny sfinalizował umowę zakupu blisko 71 proc. udziałów w Spółce Zdrowie prowadzącej Szpital w Kwidzynie

EMC Instytut Medyczny kupił udziały w Spółce Zdrowie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umowę zbycia przez Starostwo Powiatowe w Kwidzynie 70,9 proc. udziałów w Spółce Zdrowie na rzecz EMC Instytut Medyczny SA podpisano 8 kwietnia. Udziały w Spółce prowadzącej Szpital Powiatowy w Kwidzynie dzierżawione były przez EMC od 31 maja 2013 roku. Wówczas zawarta umowa zakładała ich wykup najpóźniej do 1 czerwca 2018 roku. Cena nabycia 70,9 proc. udziałów wyniosła 6,5 mln zł.

- Zdecydowaliśmy się na finalizację umowy już teraz, aby zrealizować plany inwestycyjne konieczne do poniesienia w szpitalu. Niezbędna do tego jest większościowa struktura własnościowa. Nasze plany zakładają wydanie co najmniej 10 mln zł na modernizację i rozbudowę kwidzyńskiego szpitala. Chcemy, aby utrzymując zakres prowadzonych oddziałów, poprawić warunki pracy personelu i pobytu pacjentów - powiedziała Agnieszka Szpara, prezes EMC Instytut Medyczny.

- Plany rozwoju kwidzyńskiej placówki są wspierane przez obecnych właścicieli Grupy EMC, czyli Penta Investments i PZU. W trakcie blisko trzech lat dzierżawy udało nam się przede wszystkim ustabilizować sytuację finansową szpitala, choć nie obyło się bez zmian na stanowiskach kierowniczych Spółki Zdrowie. Teraz chcielibyśmy wykonać kolejne kroki - dodała.

Miasto Kwidzyn oraz Starostwo Powiatowe są zainteresowane wspieraniem rozwoju kwidzyńskiej placówki i pozostają udziałowcami Spółki Zdrowie.

Szpital w Kwidzynie prowadzi  9 oddziałów i ma blisko 160 łóżek. Grupa EMC Szpitale prowadzi 10 Szpitali i 19 przychodni w kraju. Ponad 89 proc. przychodów Spółki pochodzi z kontraktów z NFZ. Wartość inwestycji od 2001 roku sięga już blisko 150 mln zł.

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze