EEC 2017: szpital powinien być w każdym powiecie

Autor: PW/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2017 19:40

- Trzeba zrobić wszystko by szpitale powiatowe, jeśli mają pacjentów i kadrę, nie były zamykane, bo nie ma innej drogi utrzymania dostępności do świadczeń - mówił Mariusz Wołosz, wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC 2107, Katowice, 10-12 maja br.).

EEC 2017: szpital powinien być w każdym powiecie
Mariusz Wołosz (z prawej). Fot. PTWP

Zdaniem Mariusza Wołosza, w powiatach dostęp do świadczeń zdrowotnych tak naprawdę jest słaby i możliwość pomocy pacjentom oparta jest o miejscowy szpital i poradnie przyszpitalne. Dlatego tam należałoby dążyć do tego, ażeby zakres usług świadczonych pacjentom był jak najszerszy.

- Poza tym pacjent czuje się bezpiecznie w swoim mieście, jeśli wie, że ma na miejscu szpital i zespół poradni specjalistycznych - mówi wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

Jak dodaje, jesteśmy starzejącym się społeczeństwem i odsyłanie pacjentów do sąsiednich powiatów, a czasem i województw, z powodu braku możliwości wykonania świadczeń na miejscu na pewno byłoby dużym problemem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum