EBI: ok. 390 mln zł pożyczki na modernizację szpitali w Gdańsku i Lublinie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2019 12:06

Europejski Bank Inwestycyjny udzieli Ministerstwu Finansów 91 mln euro (ok. 390 mln zł) pożyczki na modernizację szpitali uniwersyteckich w Gdańsku i Lublinie. Minister finansów Teresa Czerwińska powiedziała, że EBI jest jednym z kluczowych partnerów dla Polski, jeśli chodzi o instytucje finansowe.

EBI: ok. 390 mln zł pożyczki na modernizację szpitali w Gdańsku i Lublinie
Fot. archiwum

Czerwińska podkreśliła na konferencji, że inwestycje wspierane przez EBI w Polsce podwyższają konkurencyjność polskiej gospodarki. Jako przykład podała podpisaną w czwartek (28 lutego) umowę na wsparcie szpitali uniwersyteckich na kwotę 390 mln zł. Finansowanie to jest częścią wsparcia EBI dla sektora opieki zdrowotnej w naszym kraju.

- Polska stara się być nie tylko klientem banku, ale także aktywnym jego udziałowcem - powiedziała minister podczas wspólnej konferencji z EBI w Ministerstwie Finansów, poświęconej działalności banku w Polsce.

Z zaprezentowanego w czwartek (28 lutego) raportu EBI wynika, że w 2018 r. bank udzielił Polsce 4 mld 793 mln euro pożyczek, głównie na inwestycje infrastrukturalne oraz dla małych i średnich firm. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum