E-rejestracja czasu pracy dla wszystkich. Pilotaż na półmetku, wkrótce nowy regulamin pracy

Autor: oprac. JKB • Źródło: Gazeta Wyborcza, Rynek Zdrowia09 sierpnia 2022 18:00

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu wprowadził system elektronicznej rejestracji czasu pracy pracowników. Jeszcze w tym tygodniu zakończy się pilotaż.

E-rejestracja czasu pracy dla wszystkich. Pilotaż na półmetku, wkrótce nowy regulamin pracy
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk
  • Od 15 lipca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu funkcjonuje pilotażowy program elektronicznej rejestracji czasu pracy
  • Jak informuje Gazeta Wyborcza, do systemu wprowadzono już dane połowy z około 3 tys. pracowników szpitala – jeszcze w tym tygodniu proces ten ma się zakończyć
  • Następnie elektroniczną rejestracją zostanie objęty cały personel szpitala

E-rejestracja czasu pracy dla wszystkich. Pilotaż na półmetku

Przypomnimy: od 15 lipca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu ruszył pilotażowy program rejestracji czasu pracy - dotyczył on początkowo 27 osób. System monitoruje czas wyjścia z pracy i powrotu do niej w przypadku wszystkich wyjść służbowych i prywatnych. Rozwiązanie ma pozwolić na sprawdzenie, kto i ile godzin dodatkowo pracuje.

Jak wynika z informacji Gazety Wyborczej, do systemu elektronicznej rejestracji czasu pracy wprowadzono już dane połowy z 3 tys. pracowników szpitala. Jeszcze w tym tygodniu proces ma się zakończyć i wszyscy pracownicy będą objęci e-rejestracją.

- Do systemu wprowadzamy imię i nazwisko pracownika, stanowisko, jakie zajmuje, jego numer identyfikacyjny z kadr oraz dane dotyczące jego miesięcznego czasu pracy i informacje o grafiku, wedle którego powinien pracować – wyjaśniła "GW" Katarzyna Ciemny, zastępca dyrektora USD w Prokocimiu ds. innowacji i inżynierii biomedycznej.

Nowe udogodnienia dotyczące czasu pracy

"GW" dodaje, że w minionym tygodniu przy siedmiu wejściach do szpitala postawiono specjalne czujniki rejestrujące dane – jeśli pracownik nie przyłoży karty do specjalnego czytnika, gdy wchodzi i gdy wychodzi, wówczas system raportuje o nieprawidłowości.

Co ważne, pracownicy szpitala cały czas uczą się nowego systemu i dlatego też na razie nie ma restrykcyjnej kontroli co do minuty. Dziennik wyjaśnia, że kartę do czytnika przykłada każdy pracownik, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

W ciągu najbliższych dni przekazany zostanie nowy regulamin – będzie zawierać także dokładną instrukcję działania systemu i zasad postępowania m.in. w razie zastępstwa czy wcześniejszego wyjścia z pracy.

"GW" zaznacza również, że szpital w Prokocimiu jest pierwszą publiczną placówką medyczną w Krakowie, która wprowadziła profesjonalny system elektronicznej rejestracji czasu pracy pracowników.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum