Dzierżoniów: szpital zamyka oddział ortopedyczny, ale pieniądze zostają

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 22 października 2015 13:40

Od 1 listopada Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie (Dolnośląskie) zostanie zamknięty oddział ortopedyczny. Jednak świadczenia nie znikają zupełnie.

Dzierżoniów: szpital zamyka oddział ortopedyczny, ale pieniądze zostają
Dzierżoniów: szpital zamyka oddział ortopedyczny. Fot. Archiwum

Jak informuje zarząd powiatu dzierżoniowskiego w oświadczeniu, przy bardzo niskim kontrakcie z NFZ i braku możliwości jego zwiększenia nie da się utrzymać ortopedii w szpitalu powiatowym.

''Niepodjęcie tej trudnej decyzji byłoby nieodpowiedzialne, a w efekcie działałoby na szkodę szpitala, którego głównym celem jest realizowanie świadczeń na podstawowych oddziałach szpitalnych, jak: interna, chirurgia, ginekologia z położnictwem i neonatologia z pediatrią" - czytamy w ośwaidczeniu.

Zarząd zwraca uwagę, że ortopedia to dodatkowy oddział (powołany przez poprzedniego prezesa szpitala w 2012 roku), który mógłby nadal realizować swoje usługi, gdyby za nie wystarczająco płacił główny płatnik, jakim jest NFZ'' - podkreślono.

Wskazano też, że w wyniku negocjacji z NFZ udało się pozostawić w szpitalu środki z ortopedii, co pozwala na to, by 75 proc. świadczeń wykonywanych do tej pory na ortopedii było realizowanych nadal, ale na oddziale chirurgicznym.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum