Dziekanów Leśny: szpital nie płacił firmie sprzątającej, pracownicy nie stawili się w pracy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2014 12:04

Rodzice dzieci leczonych w Szpitalu Dziecięcym w podwarszawskim Dziekanowie Leśnym alarmują, że pracownicy firmy sprzątającej nie stawili się do pracy, bo nie dostali wypłat. Posiłki roznoszą pielęgniarki, opóźnione są także operacje.

Dominik Kamiński, prezes firmy L.S. Med, która od stycznia sprząta w lecznicy, poinformował, że do pracy zgłosiło się pięciu spośród kilkunastu pracowników. Nie przyszła m.in. specjalnie przeszkolona osoba, która odpowiada za czystość bloku operacyjnego. Prezes dodał, że nie zapłacił swoim pracownikom, ponieważ od pół roku szpital nie wypłacił firmie ani złotówki - informuje Gazeta Wyborcza. 

Z kolei wicedyrektor szpitala Robert Lasota zapewnia, że operacje się opóźniły, ale nie zostały odwołane. Podkreśla też, że finansowa sytuacja szpitala jest bardzo trudna. Dług narasta od 2000 r. i obecnie wynosi kilkadziesiąt milionów złotych. Należność wobec L.S. Med to ok. 100 tys. zł miesięcznie.

Szpital zamierza złożyć wniosek do zarządu województwa mazowieckiego o kilkumilionową pożyczkę. Marta Milewska, rzeczniczka marszałka, informuje natomiast, że przygotowywany jest program restrukturyzacji szpitala. W planie jest połączenie placówki w Dziekanowie Leśnym ze Szpitalem Dziecięcym im. prof. dr. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej. Ale to może zająć kilka miesięcy.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum