Dziekanów Leśny: anestezjolodzy grożą odejściem - nie dostają pensji

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2013 18:51

Anestezjolodzy ze Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym koło Warszawy od października nie otrzymują wynagrodzenia. W związku z tym zamierzają odejść z pracy. Po tej zapowiedzi dyrekcja placówki przeniosła dwójkę małych pacjentów do innych szpitali - podaje Radio RMF.

Dziekanów Leśny: anestezjolodzy grożą odejściem - nie dostają pensji
Z pracy chce odejść łącznie dziewięciu anestezjologów. Jeszcze trwają z nimi negocjacje. To, czy odejdą, będzie zależało od finału indywidualnych rozmów z każdym z nich.

Reporterka RMF FM Agnieszka Burzyńska dowiedziała się od zastępcy dyrektora placówki, że sytuacja jest bardzo trudna, bo szpitala nie stać na wypłaty zaległych pensji.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski, który nadzoruje szpital poinformował, że podjęto również decyzję o wstrzymaniu operacji zaplanowanych na poniedziałek.

Szpital w Dziekanowie Leśnym ma ponad 40 mln złotych długu - podaje TVN. Placówka z trudem każdego miesiąca przeznacza pieniądze na  lekarstwa, materiały medyczne oraz środki czystości. Konto szpitala zajął komornik. 

- W poprzednich latach samorząd województwa udzielał szpitalowi wsparcia m.in. w postaci pożyczek. Jednak w tym roku, z uwagi na bardzo złą sytuację finansową województwa nie ma takiej możliwości - przekazała Joanna Czechowicz-Bieniek z biura prasowego marszałka Mazowsza.

Więcej: www.rmf24.pl

            http://tvnwarszawa.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum