Dyskusja o reformie ochrony zdrowia sięga absurdu?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 września 2008 21:04

- Nieprawdą jest, że PiS chce, by reforma służby zdrowia autorstwa PO weszła w życie - oświadczył w poniedziałek rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński. O tym, że PiS oraz prezydent chcą, by przygotowywana przez Platformę Obywatelską reforma służby zdrowia weszła w życie napisał w poniedziałek tygodnik Newsweek.

Według tygodnika „PiS liczy, że po zafundowanej przez PO kuracji służba zdrowia padnie trupem, a grzmiący nad jej trumną Lech Kaczyński zwiększy swoje szanse na reelekcję”.

W poniedziałkowym oświadczeniu rzecznik klubu PiS określił te doniesienia jako „nieprawdziwe”. - Sugestie autorów artykułu jakoby PiS zależało na kryzysie w służbie zdrowia są nieuprawnionymi insynuacjami - podkreślił Mariusz Kamiński.

Kamiński zapewnił, że klub PiS podtrzymuje swoją negatywną oceną całego pakietu reformującego służbę zdrowia przygotowanego przez rząd Donalda Tuska.

- Opinia posłów PiS pracujących w komisji zdrowia jest w tej sprawie całkowicie jednoznaczna. Klub PiS wielokrotnie podkreślał na swoich konferencjach prasowych, że nie popiera i nie będzie popierał pomysłów reformy służby zdrowia przygotowanych przez rząd - napisał rzecznik klubu PiS.

Jak dodał, „PiS jest partią propaństwową a nie anarchistyczną”. Zaznaczył, że jego ugrupowanie przedstawiło „pakiet Religi” dotyczący zmian w służbie zdrowia, nad którym chce pracować.

- Dla nas liczy się przede wszystkim to, aby uratować system ochrony służby zdrowia - zadeklarował.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum