Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia | 12-02-2020 12:18

Dyrektorzy szpitali w Zamościu i Poniatowej odchodzą na emeryturę

Andrzej Mielcarek, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu oraz Lucyna Kowalska, dyrektorka Samodzielnego Publicznego Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej, w lutym przestaną kierować swoimi lecznicami.

Andrzej Mielcarek, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, odejdzie na emeryturę po ponad 20 latach dyrektorowania. Fot. PTWP (zdj. archiwalne).

Szef zamojskiego szpitala odejdzie na emeryturę 20 lutego, po ponad 20 latach pracy na stanowisku dyrektora. Dzień później obowiązki Mielcarka przejmie zastępca dyrektora ds. lecznictwa Marta Węgrzyn-Bąk, nie dłużej jednak niż na okres trzech miesięcy.

27 lutego ze stanowiskiem pożegna się z kolei szefowa szpitala w Poniatowej. Od 28 lutego pełnienie obowiązków dyrektora powierzono Andrzejowi Mirosławowi, który przez ostatnie 7 lat pracował w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej nr 1 w Bełżycach na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży i informatycznych - podaje Dziennik Wschodni.

Więcej: dziennikwschodni.pl