GAzeta Krakowska/Rynek Zdrowia | 27-01-2012 18:13

Dyrektorów dwóch szpitala w Limanowej?

Szpital Powiatowy w Limanowej (Małopolskie) od piątku (27 stycznia) ma dwóch dyrektorów: Dariusza Sochę i Marka Surowiaka - informuje Gazeta Krakowska.

Pierwszy - odwołany został decyzją zarządu powiatu -  przekonuje, że bezprawnie zwolniono go z pracy. Drugi to były szef szpitala w Krynicy i sądeckiego PKS-u, któremu starostwo powierzyło pełnienie dyrektorskich obowiązków do rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

Spór mają rozwikłać prawnicy wojewody małopolskiego, jednak Dariusz Socha nie pozostanie w szpitalu, chce odejść na własne życzenie.

Odwołanie Sochy przegłosowała w ubiegłym tygodniu społeczna rada limanowskiego szpitala. Wcześniej wnioskował o to zarząd powiatu, zarzucając dyrektorowi szereg błędów w kierowaniu placówką. Sytuacja prawna Sochy jest jednak szczególna, ponieważ równocześnie sprawuje mandat radnego Tymbarku.

Z tego tytułu jego zatrudnienie podlega ochronie. W myśl ustawy o samorządzie gminnym pracodawca może zwolnić radnego tylko za zgodą rady, w której zasiada, w tym przypadku gminy Tymbark. Rada tymczasem negatywnie oceniła zwolnienie Sochy - twierdzi Gazeta Krakowska.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl