Dyrektor szpitala w Jarosławiu: Wierzę, że nie dojdzie do drugiego Radomia

Autor: Nowiny24, IB/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2009 09:20

W piątek (14 sierpnia) Janusz Szkodny, dyrektor Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, będzie negocjował z żądającymi podwyżek pracownikami szpitala.

Dyrektor szpitala w Jarosławiu: Wierzę, że nie dojdzie do drugiego Radomia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informują Nowiny24 negocjacje z załogą poprzedziły rozmowy dyrektora z Podkarpackim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Rzeszowie na temat ewentualnych dodatkowych środków dla placówki. Ich efekty nie są dotchczas znane.

Na razie wiadomo, że Janusz Szkodny proponuje od 40 do 100 zł do wynagrodzenia zasadniczego dla najniżej zarabiających członków załogi. Związkowcy żądają po 300 zł dla wszystkich. Jarosławski COM jest jednym z największych pracodawców w powiecie: zatrudnia blisko 880 osób.

Nastroje w lecznicy nie są najlepsze, o czym świadczą wyniki ostatniego referendum: na 65 proc. załogi, która wzięła w nim udział, aż 94 proc. opowiedziało się za strajkiem.

Dlatego dyrektor zwołał na piątek „okrągły stół” zapraszając do rozmów przedstawicieli wszystkich pięciu działających w szpitalu związków zawodowych. Tego dnia mija termin ultimatum, jakie dostał od pracowników.

- Wierzę, że nie dojdzie do drugiego Radomia - mówi Janusz Szkodny.

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu obejmuje opieką medyczną około 66.000 mieszkańców. W jego strukturach działa szpital, przychodnia specjalistyczna, pogotowie ratunkowe, rehabilitacja zabiegowa i podstawowa opieka zdrowotna.

W 306-łóżkowym szpitalu pracują oddziały: wewnętrzny, kardiologiczny, dziecięcy, chirurgiczny z nowoczesnym blokiem operacyjnym, położniczo-ginekologiczny, neonatologiczny, obserwacyjno-zakaźny z pododdziałem dla dzieci, oddział dla przewlekle chorych, intensywnej terapii i anestezjologii i pomocy doraźnej.

Rocznie w szpitalu leczonych jest średnio 13 tys. pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum