Dyrektor szpitala MSWiA w Warszawie zarobi więcej - jest projekt rozporządzenia

Autor: oprac. WOK • Źródło: PAP01 czerwca 2021 09:28

Jest już gotowy projekt rozporządzenia, pozwalającego podnieść maksymalne  wynagrodzenie miesięczne dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Dyrektor szpitala MSWiA w Warszawie zarobi więcej - jest projekt rozporządzenia
CSK MSWiA w Warszawie; FOT. PTWP

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia dający możliwość podniesienia wynagrodzenia dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Projekt został skierowany do opiniowania.

Warunki zatrudnienia adekwatne do zakresu zadań

Chodzi o projekt zmiany rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wykazu podmiotów o szczególnym znaczeniu dla państwa, w których może być podniesiona maksymalna kwota wynagrodzenia miesięcznego.

W ocenie skutków regulacji projektu wskazano, że brak jest możliwości oferowania osobie zatrudnionej na stanowisku dyrektora CSK MSWiA warunków zatrudnienia "adekwatnych do zakresu wykonywanych zadań i związanej z tym odpowiedzialności".

Projektowana zmiana polega na dodaniu w wykazie podmiotów o szczególnym znaczeniu dla państwa, w których może być podniesiona maksymalna kwota wynagrodzenia miesięcznego - Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, "z uwagi na rodzaj świadczonych usług (świadczenia zdrowotne oraz inne zadania wykonywane przez CSK MSWiA mają istotne znaczenie dla systemu ochrony zdrowia w kraju) oraz zasięg działania (podmiot o charakterze ogólnopolskim)".

W uzasadnieniu podniesiono m.in., że CSK MSWiA jest pełnoprofilowym podmiotem leczniczym, gdzie pacjentom z całego kraju są udzielane stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne szpitalne oraz ambulatoryjne świadczenia zdrowotne.

30 klinik i 89 poradni specjalistycznych

Działalność lecznicza - jak wskazano - jest realizowana w Centralnym Szpitalu Klinicznym oraz Przychodniach specjalistycznych, w skład których wchodzi m.in. 30 klinik oraz 89 poradni specjalistycznych. Autorzy przypomnieli też, że w strukturze Centralnego Szpitala Klinicznego został utworzony Szpital Tymczasowy na Stadionie Narodowym, który opieką otacza pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

W uzasadnieniu przypomniano, że w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 7 maja 2018 r. w sprawie wykazu podmiotów o szczególnym znaczeniu dla państwa, w których może być podniesiona maksymalna kwota wynagrodzenia miesięcznego dotychczas umieszczone zostały m.in.: Centrum e-Zdrowia, Centrum Informatyki Resortu Finansów, Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Agencja Badań Medycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze