Dyrektor protestuje przeciwko wykorzystywaniu szpitala w kampanii wyborczej

Autor: jasnet.pl/ Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2014 16:24

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju, Grażyna Kuczera, zdecydowanie zaprotestowała przeciwko wykorzystywaniu placówki w kampanii wyborczej.

Dyrektor protestuje przeciwko wykorzystywaniu szpitala w kampanii wyborczej
Fot. Archiwum

"Nawiązując do trwającej kampanii wyborczej oraz faktu, iż działania polityków podejmowane w ramach kampanii odbijają się negatywnie na szpitalu wzbudzając uzasadniony niepokój, nie tylko wśród pacjentów szpitala, ale przede wszystkim wśród pracowników jednostki, uznałam, że jako dyrektor jestem zobowiązana do zabrania głosu" - informuje serwis jasnet.pl, który opublikował oświadczenie dyrektor Kuczery.

"Moje olbrzymie zdziwienie wywołała treść zawarta w materiale przedwyborczym jednej z partii politycznych, która w obszarze służby zdrowia obiecuje chronić jakość usług szpitala poprzez sprzeciw wobec rzekomej nieodpowiedzialnej prywatyzacji" - dodaje dyrektor.

"Nie można się zgodzić na publikowanie haseł, które niepokojąco sugerują tak wielkie zmiany jak prywatyzacja. Wobec powyższego oświadczam, że nie tylko nieodpowiedzialnej prywatyzacji, ale żadnej innej w szpitalu nie prowadzę, a powyższy priorytet wskazany przez partię X, stanowi jedynie nie podparte faktami słowa" - zauważa szefowa szpitala.

Dodaje: "Proszę nie prowadzić nieprzemyślanych akcji, które mogą powodować zagrożenie dla poczucia bezpieczeństwa pracowników - fachowców w swoich dziedzinach, ludzi odpowiedzialnych".

Więcej: http://jasnet.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum