Dyrektor opolskiego NFZ: kolejki nie są tylko skutkiem braku pieniędzy

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2018 09:23

Dodatkowe środki na leczenie nie zlikwidują kolejek, są one bowiem także efektem braków kadrowych w ochronie zdrowia - mówi Robert Bryk, dyrektor Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dyrektor Bryk na antenie Radia Opole przyznał, że do wojewódzkiej kasy NFZ wpłynęła już pierwsza transza z dodatkowych 20 mln zł, które mają pomóc rozładować kolejki pacjentów do zabiegów.

Jak zapewniał,  te są na bieżąco zmniejszane poprzez operacje najpilniejszych przypadków. Wskazywał, że problem stanowią też pacjenci, którzy umawiają się na zabiegi "na zapas" wiedząc, jak odległe są terminy.

Drugą barierą na drodze do skrócenia kolejek są oczywiście braki kadrowe  w lecznicach. Bryk przyznał, że same pieniądze nie rozwiążą wszystkich problemów. Jest to także kwestia zasobów ludzkich w szpitalach, co warunkuje liczbę przeprowadzanych operacji w ciągu jednego dnia. 

Aktualnie opolski NFZ prowadzi postępowania konkursowe dotyczące m.in. leczenia uzależnionych ale i obsady Dentobusu, czyli objazdowej stacji stomatologicznej. W przypadku tego drugiego konkursu to już 4 podejście. Na razie nie ma stomatologów zainteresowanych pracą w Dentobusie.

Więcej: www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum