Dyrektor Puzyna przejdzie do szpitala spółki Medicover?

Autor: Gazeta Wyborcza/ www.rp.pl/ Rynek Zdrowia • • 16 października 2008 14:04

Wojciech Puzyna, dyrektor stołecznego Szpitala Położniczego im. św. Zofii, rozważa przejście do prywatnej lecznicy spółki Medicover. O propozycji nowej pracy poinformował urzędników biura polityki zdrowotnej Urzędu Miasta.

Nieoficjalnie wiadomo, że Puzyna miałby zostać ordynatorem oddziału położnictwa i ginekologii w prywatnym szpitalu Medicoveru. Miałby tam przejść z częścią zespołu ze Szpitala św. Zofii. Dla placówki, w której obecnie rodzi się najwięcej dzieci w Warszawie, byłoby to poważne osłabienie.

Za uznanymi lekarzami i położnymi do prywatnej placówki pójdą też kobiety w ciąży, przygotowane na to, że poród kosztuje. W szpitalu jest oficjalny cennik.

Dlatego miejscy urzędnicy zastanawiają się, jak zatrzymać dyrektora.

- Chcemy panu Puzynie zaproponować stanowisko w strukturach miejskiej służby zdrowia. Jest dla nas zbyt cenny, żeby się z nim rozstawać - podkreśla Marcin Zakrzewski p.o. zastępcy dyrektora biura polityki zdrowotnej.

Mógłby zasiąść w zarządzie miejskiej spółki, w skład której wejdą warszawskie przychodnie i szpitale. Problem w tym, że dyrektor Puzyna nie jest entuzjastą połączenia miejskich szpitali i przychodni w spółkę.

- Chciałbym, by św. Zofia zachowała swoją markę i odrębne konto bankowe – mówi.

Nie był też zachwycony, gdy na początku tego roku samorząd miejski wycofał się z planu przekształcenia placówki w spółkę pracowniczą. Koncepcja zyskała aprobatę załogi, pracownicy kupili udziały, po 1 tys. zł każdy oraz wyłożyli 36 tys. zł na rejestrację spółki, od stycznia 2008 nowa spółka miała już działać. Po wyborach parlamentarnych ratusz zdecydował, że na taką spółkę pracowniczą, której oddaje się w dzierżawę majątek miasta, w dodatku bez żadnej wyceny, zgody nie będzie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum