Dyrektor Pomorskiego OW NFZ odpiera zarzuty

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 01 października 2009 20:40

Dorota Pieńkowska, dyrektor Pomorskiego Oddziału NFZ nie zgadza się z zarzutami jakie stawia jej Rada Społeczna Funduszu i czeka na decyzję szefa NFZ Jacka Paszkiewicza.

Dyrektor Pomorskiego OW NFZ odpiera zarzuty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przypomnijmy, że w swojej uchwale Rady Społecznej Funduszu jej członkowie domagają się odwołania Pieńkowskiej ze stanowiska z powodu naruszenia obowiązków ustawowych i zarzucają jej prowadzenie błędnej polityki finansowej, co skutkuje zmniejszeniem dostępności do świadczeń zdrowotnych.

Dorota Pieńkowska twierdzi, że to ogólniki a wcześniej Rada nigdy nie kierowała pod jej adresem takich zastrzeżeń. Zaprzecza jakoby nie współpracowała ze środowiskiem i samorządami i działała na szkodę pacjentów blokując przekazywanie rezerw finansowych pomorskiego NFZ na świadczenia medyczne.

– Współpraca z dyrektorami szpitali jest dobra – twierdzi dyrektor Dorota Pieńkowska. I dodaje, że nie może zapłacić nadwykonań szpitalom i przychodniom wiedząc, że nie będzie pieniędzy do końca roku np. na refundację leków. Tłumaczy, że NFZ nie może nie sfinansować leków refundowanych ponieważ groziłoby to złamaniem ustawy.

Uchwała Rady Funduszu powinna trafić teraz do Prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza i to on podejmie decyzję w tej sprawie. Dorota Pieńkowska pełni funkcję dyrektora pomorskiego oddziału NFZ od czerwca ubiegłego roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze