Dyrektor Kępowicz: menedżerowie interesują się zrównoważoną opieką zdrowotną
Młodzi menedżerowie, liderzy zespołów w ochronie zdrowia deklarują zainteresowanie wdrażaniem innowacyjnych procedur, interesują się cyfryzacją, innowacyjnymi wyrobami medycznymi, również zrównoważoną opieką zdrowotną - mówi Michał Kępowicz, dyrektor ds. relacji strategicznych i Market Access w Philips Healthcare, członek zarządu Philips Polska.

- Młodzi menedżerowie w ochronie zdrowia deklarują zainteresowanie wdrażaniem innowacyjnych procedur, cyfryzacją, innowacyjnymi wyrobami medycznymi - wynika z raportu Future Health Indeks
- Podają też, że często są poddani wysokiemu poziomowi stresu. Zgłaszają również przeciążenie dużą ilością biurokratycznych procedur
- - Od menedżera kierującego jednostką ochrony zdrowia oczekuje się dzisiaj, że zapewni medykom warunki do spokojnego wykonywania pracy - zauważa Michał Kępowicz, członek zarządu Philips Polska
- Menedżerowie szpitali dostrzegają też nie tylko kwestie dotyczące leczenia pacjentów, ale i zdrowia populacyjnego mającego związek ze zrównoważoną opieką zdrowotną
Jak młodzi menedżerowie postrzegają swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia
Jak młodzi menedżerowie polskiej ochrony zdrowia postrzegają swoją rolę w systemie, jak oceniają własne kompetencje i umiejętności?
Odpowiedź na takie pytanie przynosi raport Future Health Indeks, który powstał pod auspicjami firmy Philips i dotyczy 15 krajów, w tym Polski.
- Młodzi menedżerowie, liderzy zespołów w ochronie zdrowia w naszym kraju potrafią w swojej pracy koncentrować się na celu, deklarują zainteresowanie wdrażaniem innowacyjnych procedur, interesują się cyfryzacją, innowacyjnymi wyrobami medycznymi czy nawet zrównoważoną opieką zdrowotną - mówi Michał Kępowicz, dyrektor ds. relacji strategicznych i Market Access w Philips Healthcare, członek zarządu Philips Polska.
Menedżerowie opieki zdrowotnej zaznaczają natomiast jednocześnie, że mają mało czasu na szkolenia i nie zawsze dysponują dostatecznymi środkami, by skorzystać z tej formy poszerzana wiedzy i kompetencji. Podają też, że często są poddani wysokiemu poziomowi stresu, w związku z czym część z nich odczuwa wypalenie zawodowe. Zgłaszają również przeciążenie dużą ilością biurokratycznych procedur.
Potrzeba zrównoważonej opieki zdrowotnej też dostrzegana
- Obecnie menadżer kierujący jednostką ochrony zdrowia staje się dla swojej organizacji buforem, który musi sobie poradzić z różnymi zewnętrznymi i wewnętrznymi wyzwaniami w taki sposób, żeby zapewnić medykom warunki do spokojnego wykonywania pracy - zauważa dyr. Kępowicz.
Menedżerowie szpitali dostrzegają też dzisiaj nie tylko kwestie dotyczące leczenia pacjentów, ale i zdrowia populacyjnego mającego związek ze zrównoważoną opieką zdrowotną. Tym również się interesują. Takie podejście dotyczy interakcji pomiędzy opieką zdrowotną a ochroną środowiska.
- Przy takim podejściu liderzy opieki zdrowotnej kierują swoją uwagę na to, by placówka medyczna była przyjazna dla otoczenia zewnętrznego, nie generowała zanieczyszczeń. Także w ten sposób szpital może pomagać w utrzymaniu zbywa populacyjnego mieszkańców, którzy znajdują się w bezpośrednim otoczeniu i regionie - podkreśla członek zarządu Philips Polska.
Wypowiedź została zarejestrowana podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC, Katowice, 9-10 marca 2023 r.).
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)