Drugie zlecenie od Novavax dla firmy Mabion w zakresie programu szczepionki na COVID-19

Autor: MS • Źródło: Rynek Zdrowia24 czerwca 2021 15:47

Polska firma biotechnologiczna Mabion otrzymała od Novavax drugie zlecenie na realizację zamówienia surowców w ramach umowy ramowej w zakresie programu szczepionki na COVID-19.

Drugie zlecenie od Novavax dla Mabion na realizację zamówienia surowców w zakresie programu szczepionki na COVID-19. Fot. Mabion
  • Mabion otrzymał od Novavax drugie zlecenie na realizację zamówienia surowców w zakresie programu szczepionki na COVID-19
  • Umowę zawarto w ramach umowy ramowej („SOW#2” – ang. Statement of Work # 2) w zakresie programu szczepionki na COVID-19
  • Zakontraktowanie surowców do produkcji na obecnym etapie współpracy pozwoli na szybsze rozpoczęcie usług wytwarzania komercyjnego w przypadku zawarcia umowy produkcyjnej

 

Informację dotyczącą drugie zlecenie na wykonanie określonych aktywności w ramach ww. umowy ramowej („SOW#2” – ang. Statement of Work # 2) w zakresie programu szczepionki na COVID-19, przekazał Zarząd Mabion S.A.

Jak podkreślił Zarząd firmy "złożenie SOW#2 nastąpiło w związku z trwającymi negocjacjami dotyczącymi potencjalnej umowy produkcyjnej, na mocy, której Spółka mogłaby wytwarzać na rzecz Novavax substancję czynną kandydata na szczepionkę na COVID-19 o roboczej nazwie NVX-CoV2373 na skalę komercyjną. W celu usprawnienia przyszłego procesu produkcji w Spółce, Novavax i Spółka podpisali SOW#2 w ramach dotychczasowej umowy ramowej, które to zlecenie umożliwia Spółce wcześniejsze zamówienie kluczowych surowców do produkcji w ramach uzgodnionego przez strony i finansowanego przez Novavax budżetu".

Zlecenie stanowi furtkę do komercjalizacji produkcji 

Mabion wyjaśniła również, że SOW#2 dotyczy zamówienia wolumenów surowców pozwalających na przyszłe przeprowadzenie procesu komercyjnego wytwarzania substancji czynnej angażującego pełne moce produkcyjne Mabion do końca pierwszej połowy 2022 roku (wg szacunków Spółki).

"W ramach uzgodnień opisanych w SOW#2, Spółka otrzyma od Novavax całkowitą przedpłatę na realizację zamówienia surowców. Zakontraktowanie surowców do produkcji na obecnym etapie współpracy tj. z wyprzedzeniem, pozwoli na szybsze rozpoczęcie usług wytwarzania komercyjnego w przypadku zawarcia umowy produkcyjnej" - podano w komunikacie.

Po podpisaniu umowy produkcyjnej intencją stron będzie cykliczne składanie analogicznych zleceń na zamówienie surowców (według odrębnie uzgadnianych budżetów i harmonogramów) w kolejnych okresach.

Do zawarcia umowy finalnej brakuje uzgodnień: technicznych, finansowych, jakościowych 

Jednocześnie Spółka przekazała, że zawarcie umowy produkcyjnej w dalszym ciągu wymaga doprecyzowania przez strony uzgodnień dotyczących kwestii technicznych, finansowych, jakościowych i harmonogramowych oraz uzależnione jest przede wszystkim od pozytywnego zakończenia realizacji pierwszego zamówienia (o charakterze technicznym).

W związku z powyższym Spółka zwraca uwagę, iż podpisanie SOW#2 nie przesądza o tym czy umowa produkcyjna zostanie finalnie zawarta. W przypadku niezawarcia umowy produkcyjnej, zamówione surowce do produkcji zostaną przekazane Novavax lub rozliczone z Novavax w formie pieniężnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum