Drezdenko: pielęgniarki wygrały proces ze szpitalem

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2010 14:24

Ze nieprawidłowe uznał Sąd Rejonowy w Strzelcach rozwiązywanie umów o pracę z pielęgniarkami i proponowanie im kontraktów.

Dotychczas rozpatrzono trzy pozwy pielęgniarek zwolnionych z Samodzielnego Publicznego Zakłady Opieki Zdrowotnej w Drezdenku, a w kolejce czeka kilkanaście następnych.

SP ZOZ do końca 2010 r. zostanie zlikwidowany, w jego miejscu rozpocznie działalność Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej, spółka ze 100-proc. udziałem powiatu. Władze samorządowe uważają, że skorzystanie z tzw. planu B to jedyna szansa na uratowanie zadłużonej na 21 mln zł lecznicy.

– Nie chcę dyskutować na temat wyroku sądu, gdyż nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z nim. Wiem za to, że dyrektor lecznicy Waldemar Skrzypiec zapowiedział odwołanie się od wyroku. Niestety redukcja zatrudnienia jest jednym z koniecznych elementów planu przekształcenia szpitala w spółkę handlową. Musimy myśleć o uratowaniu szpitala, w którym leczy się ponad 50 tys. mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Andrzej Bajko, wicestarosta.

Przyznaje, że nie potrafi powiedzieć ile osób jest zagrożonych utratą pracy. Redukcja zatrudnienia nie oznacza bowiem wyłącznie zwolnień, planowane jest również wdrożenie outsourcingu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum