Drawsko Pomorskie: kolejny oddział kardiologii interwencyjnej zawieszony

Autor: gk24.pl/Rynek Zdrowia • • 23 października 2016 10:05

Od 1 listopada Centrum Sercowo-Naczyniowe w Drawsku Pomorskim chce zawiesić działalność. Chorzy z zawałami będą wożeni do innych miast. Powiatowi radni jednogłośnie wyrazili dezaprobatę wobec działań Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Drawsko Pomorskie: kolejny oddział kardiologii interwencyjnej zawieszony
Kolejny oddział kardiologii interwencyjnej zawiesza działalność. Fot. PTWP

Ich zdaniem NFZ w sposób rozmyślny doprowadza do likwidacji placówki. Uchwała w tej sprawie przesłana zostanie na ręce pani premier i ministra zdrowia. Otrzymają ją również parlamentarzyści i prezes NFZ.

Centrum Sercowo-Naczyniowe spółki Nafis działa na terenie Szpitala Powiatowego w Drawsku Pomorskim od 2013 roku. Do dyspozycji pacjentów jest oddział kardiologii interwencyjnej, pracownia hemodynamiki, blok operacyjny oddział intensywnej anestezjologii i intensywnej terapii, a także poradnia chirurgii naczyniowej. Przez ponad 3 lata oddział pełnił 24-godzinne dyżury przez siedem dni w tygodniu, przyjmując pacjentów z nagłymi incydentami sercowymi.

- Od 1 lipca 2016 r. wprowadzone zostały zmiany w wycenach procedur kardiologicznych, co wiąże się z planami obniżenia nakładów na leczenie kardiologiczne w Polsce. W efekcie tych zmian placówka w Drawsku przynosi straty - wyjaśnił w Głosie Koszalińskim Wojciech Biegalski, p.o. kierownika Centrum Sercowo-Naczyniowego.

Czytaj: www.gk24pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum