Dr Michał Chudzik został nowym dyrektorem medycznym Medicover Polska

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2021 13:39

Od stycznia 2021 r. stanowisko dyrektora medycznego oraz członka zarządu w Medicover Polska objął dr Michał Chudzik. Dotychczas te funkcje sprawowała prof. Bożena Walewska-Zielecka, która pozostaje w firmie jako członek Rady Naukowej Medicover i doradca zarządu ds. medycznych dla oddziałów medycznych Medicover Healthcare Services - informuje spółka.

Dr Michał Chudzik został nowym dyrektorem medycznym Medicover Polska
Dr Michał Chudzik, dyrektor medyczny Medicover Polska; FOT. Materiały prasowe

Dr Michał Chudzik dołączył do Medicover w grudniu 2019 r. obejmując stanowisko dyrektora Działu Zgodności i Zarządzania Ryzykiem Medycznym oraz zastępcy dyrektora medycznego. W nowej roli dyrektora medycznego, a także członka zarządu Medicover Sp. z o.o., będzie odpowiedzialny za transformację procesów pracy zespołów medycznych, a także dalsze podnoszenie standardów jakości, bezpieczeństwa i efektywności usług Medicover w Polsce.

- Z dużą ekscytacją, ale i silnym poczuciem odpowiedzialności podejmuję nowe wyzwanie zawodowe w świecie Medicover. Analogicznie do lekarzy, którzy mają obowiązek ustawicznie kształcić się, tak i my chcemy, jako firma, aktywnie samodoskonalić się, podnosić standardy jakości dla całej branży, ale i dla nas samych - komentuje dr Michał Chudzik, dyrektor medyczny Medicover Polska.

Dr Michał Chudzik jest kardiologiem, internistą, ekspertem medycyny stylu życia. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami medycznymi z sektora publicznego i prywatnego, jak również ekspercką wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu medycyny. Jest autorem wielu rozpraw naukowych, członkiem komitetów naukowych wielu europejskich kongresów kardiologicznych, wykładowcą akademickim w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Dr Chudzik jest także autorem programu leczenia nagłego zgonu sercowego pt. „Nie pozwólmy choremu umrzeć po raz drugi” oraz inicjatorem i wykonawcą pionierskiego w Europie programu skoordynowanej opieki nad chorymi po COVID-19 z oceną powikłań sercowo-naczyniowych - „STOP-COVID”.

- Objęcie przeze mnie stanowiska dyrektora medycznego ma dla mnie dodatkowo wymiar symboliczny. Będę bowiem kontynuował pracę prof. Bożeny Walewskiej-Zieleckiej, która przez ostatnie 25 lat miała niebagatelny wkład w rozwój firmy, a jako wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zdążyła wychować w naszym kraju całe pokolenie pracowników ochrony zdrowia - dodaje dr Michał Chudzik.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum