Dr Grzegorz Juszczyk nowym dyrektorem NIZP-PZH

Autor: NIZP-PZH/Rynek Zdrowia • • 27 września 2017 09:02

Dr Grzegorz Juszczyk zastąpił na stanowisku dotychczasowego dyrektora NIZP-PZH, prof. Mirosława Wysockiego - poinformował 26 września Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Dr Grzegorz Juszczyk nowym dyrektorem NIZP-PZH
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Misją dyrektora Grzegorza Juszczyka jest jeszcze silniejsze zintegrowanie środowiska zdrowia publicznego w Polsce - specjalistów i instytucji wspierających zdrowie Polaków" - czytamy w komunikacie NIZP-PZH.

Dr Grzegorz Juszczyk jest adiunktem w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentem studiów na kierunku zdrowie publiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu w Maastricht w Holandii. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania strategicznego i operacyjnego preMBA prowadzone przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego główne zainteresowania badawcze to stan zdrowia osób aktywnych zawodowo oraz działania profilaktyczne umożliwiające wydłużenie okresu zdolności do pracy.

Przez 14 lat zdobywał doświadczenie w prowadzeniu projektów prozdrowotnych dla pracowników współpracując z największymi firmami niepublicznej opieki medycznej oraz bezpośrednio z pracodawcami. W latach 2013-2016 był przedstawicielem polskich pracodawców w Komitecie Doradczym ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa w Miejscu Pracy Komisji Europejskiej.

Więcej: www.pzh.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum