Dorota Gardias: nasze postulaty są nadal aktualne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2009 19:37

"Po tygodniu długiego strajku oraz trudnych negocjacji uratowałyśmy przed zamknięciem Specjalistyczny Szpital w Radomiu. Mając na uwadze przede wszystkim dobro naszych pacjentów podjęłyśmy po raz kolejny decyzję wybierając mniejsze zło i odłożyłyśmy w czasie nasze żądania" - napisała w przesłanym Polskiej Agencji Prasowej oświadczeniu przewodnicząca Krajowego Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Dorota Gardias.

Dorota Gardias: nasze postulaty są nadal aktualne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dorota Gardias zaznaczyła przy tym, że pielęniarki uważają „jednak tę kwestię nadal za otwartą zgodnie z sobotnimi ustaleniami”. „Jednorazową wypłatę, którą wywalczyłyśmy traktujemy jako rekompensatę zaległego wynagrodzenia za nadwykonania w pierwszym półroczu bieżącego roku” - napisała Gradias.

Podziękowała też prezydentowi Radomia za szybką odpowiedź na apel pielęgniarek i podjęcie się negocjacji. „Tym samym mam nadzieję, że Prezydent Radomia w porozumieniu z Dyrekcją szpitala równie szybko wywiąże się z obietnic. Nie zapominając, że jest to jedynie jednorazowe wyrównanie zaległości, nasze postulaty są nadal aktualne” – dodała szefowa OZZPiP.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze