Dorota Gardias: 4 tys. zł pensji minimalnej nie dla pielęgniarek i pracowników medycznych

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia • • 12 września 2019 10:24

Zgodnie z obietnicą złożoną przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, na koniec 2020 r. płaca minimalna ma wynieść 3 tys. zł, a na koniec 2023 r. - aż 4 tys. zł. Jak zauważa Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych i Rady Dialogu Społecznego, nie otrzymają jej jednak pielęgniarki i położne czy pracownicy medyczni.

Dorota Gardias: 4 tys. zł pensji minimalnej nie dla pielęgniarek i pracowników medycznych
Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych. FOT. PTWP

"Każdy z tych zawodów (Gardias wymieniła jeszcze pracowników oświaty, służb mundurowych, sądów i prokuratur - red.) ma swoją oddzielną ustawę i swoją płacę minimalną. A proszę zauważyć, że dziwnym trafem to rząd jest pracodawcą tych grup. Tego na konwencji PiS nikt nie powiedział" - zaznaczała na antenie TOK FM.

Zdaniem przewodniczącej FZZ korzystniejsze byłoby, gdyby rząd propozycję podniesienia płacy minimalnej przedstawił na forum Rady Dialogu Społecznego, bo wówczas mogłaby się odbyć dyskusja z pracodawcami, pracownikami, ekonomistami.

Gardias nie ukrywała, że obawia się, iż tak znaczny wzrost minimalnego wynagrodzenia będzie niósł za sobą szereg innych podwyżek, zwolnienia, szersze stosowanie tzw. umów śmieciowych czy np. połowy etatu zamiast całego.

Więcej: tokfm.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum